Blog & Haberler

Dijital İkizler, COP26 hedeflerine ulaşmada önemli bir rol oynayabilir

26.10.2021 16:00


Uzmanlar ve endüstri liderleri, 31 Ekim - 12 Kasım tarihleri ​​arasında Birleşik Krallık'ta gerçekleştirilecek bu yılki önemli COP26(Taraflar Konferansı)etkinliği için Dijital İkiz teknolojisinin gündemin başında olmasını istiyor.

Uzmanlar ve endüstri liderleri, Dijital İkiz teknolojisinin bu yılki önemli 31 Ekim - 12 Kasım arası İngiltere'de yapılacak COP26 etkinliği için gündemin başında olmasını istiyor.


Dijital İkizler, dünyanın mevcut iklim krizini önlemeye yönelik potansiyel bir yardım olarak adlandırılıyor ve dünyada birçok kişi, Glasgow, İngiltere'deki küresel liderler zirvesinde teknolojinin tartışılmasını ve hızlandırılmasını istiyor.


COP26'nın en büyük zorluğu, gezegenin küresel sıcaklığını yüzyılın ortasına kadar net sıfıra ulaşmasını sağlamak ve 1,5 dereceyi ulaşılabilir seviyede tutmaktır. Önde gelen ülkelerden, bu hedeflere uyum sağlamak için İskoçya'ya iddialı 2030 emisyon azaltma hedefleri getirmeleri istendi.

Ülkelerin kömür kullanımını net sıfıra ulaştırmak için aşamalı olarak bırakması, ormansızlaşmayı azaltması, elektrikli araç geçişini hızlandırması, kentsel ortamlarımızı karbondan arındırması ve yenilenebilir enerjiye yatırımı artırması gerekiyor. Bu konuda ilerleme kaydediliyor, ancak bilim çok daha fazlasının yapılması gerektiğini gösteriyor.

Uzmanlar, şehirleri ve kentsel alanları en önemli emisyon savaş alanı olarak belirlediler; dünya çapında şehirlerdeki binalar şu anda dünya karbon emisyonlarının %70'ini kaplamış durumda.

Bu, ormansızlaşmanın hızlanmasıyla birleştiğinde, sürdürülebilir eylemleri ölçen, haritalandıran, takip eden ve ödüllendiren küresel bir Dijital İkiz ağ veya platform kullanılarak dönüştürülebilir.


Eski Brezilya büyükelçisi ve diplomatı ve aynı zamanda bir Harvard akademisyeni olan Arnildo Schildt, uluslararası bir Dijital İkiz platformuna bağlı karbon kredileri ve denkleştirmeler kullanarak yağmur ormanlarını korumak için yeni bir model geliştiriyor.

Arnildo şunları söyledi: “Çevremiz için iki büyük sorunu aynı anda çözmek için Dijital İkiz teknolojisinin gücünden yararlanmak için hükümetler, BM, uluslararası bankalar, akademisyenler ve endüstri ortaklarının yanı sıra yatırımcılarla birlikte bir model geliştirmek için iki yıldır yorulmadan çalışıyoruz. .

"COP26'ya gidecek bir heyetimiz var ve bunu gerçeğe dönüştürmek için Glasgow etkinliğinden hemen sonra İngiltere, Kanada ve ABD'deki diğer ortaklık toplantılarıyla takip edeceğiz."

Ernst & Young'ın yakın tarihli bir raporuna göre, Digital Twins'in binalardaki karbon emisyonlarını %50-100 oranında azaltacağı, işletme maliyetlerini %35 oranında azaltacağı ve üretkenliği %20 oranında artıracağı tahmin ediliyor.

Bu nedenle, bazı büyük şehirler Digital Twin teknolojisini benimsiyor. Chicago merkezli, Birleşik Krallık ve Hindistan'da ofisleri bulunan Digital Twin sağlayıcısı Cityzenith kısa süre önce SmartWorldOS Digital Twin platformunu büyük kirletici şehirleri izleme, yönetme ve emisyonları azaltma için ücretsiz olarak sunduğu 'Temiz Şehirler - Temiz Gelecek' uluslararası girişimini başlattı.


New York ve Las Vegas yakın zamanda kaydoldu ve önümüzdeki birkaç ay içinde diğer büyük uluslararası şehirlerin de takip etmesi bekleniyor.

Cityzenith CEO'su ve kurucusu Michael Jansen, "Yapılanmış çevredeki emisyonları izlemek, yönetmek ve azaltmak için Dijital İkizlerin kullanımı benzersizdir," dedi ve "'Temiz Şehirler - Temiz Gelecek' girişimimiz, bina sahiplerinin ve şehirlerin işletimi nasıl önemli ölçüde azaltabileceğini gösterecek" dedi. 

“Dijital İkiz platformumuza sahibiz, böylece daha iyi inşa ederken emisyonları ve verimliliği azaltmak için şehirlerle ve bina varlık sahipleriyle sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

Jansen, Dijital İkizlerin bu yılki COP26'da bir konuşma konusu olacağından memnun olan birçok kişiden biri:

"Bu etkinlik, iklim krizini kamuoyunun gündemine getirmede büyük bir rol oynayabilir – COP26, Dijital İkizler gibi teknolojilere fırsat vermeli gezegeni koruma mücadelesinde bir fark yaratmak için.”

Bu yılın başlarında ABD hükümeti çabaları İklim Değişikliği mücadele yolunda geri anahtarlamalı Amerika'nın iklim elçisi John Kerry, COP26 gezegeni korumak dünya için son en iyi yöntem olduğuna inanmaktadır

"İşin gerçeği emisyonları aşağı değil de, dünya çapında artıyor edilir Yeterince ülke ve kilit ülkeler herkes için çok tehlikeli olma sınırındaki politikalar izliyor."

Kerry ayrıca, önümüzdeki dokuz yıl içinde sera gazı emisyonları yeterince azaltılmazsa, uzun vadeli hedeflere ulaşma şansının olmadığını da söyledi.


Kaynak : einnews.com | Steve Philp